Cyklus Barbara Maria Willi uvádí... program na rok 2013

Cyklus Barbara Maria Willi uvádí... program na rok 2013
9. 12. 2012 | připravované akce

Představujeme atraktivní program jubilejního 10. ročníku cyklu koncertů staré hudby „Barbara Maria Willi uvádí...“, první abonentní řady svého druhu v České republice, která každý rok nabízí šestici koncertů špičkových tuzemských a zahraničních umělců z oblasti renesanční, barokní a klasicistní hudby.

 

Cyklus Barbara Maria Willi uvádí...Prestižní brněnská koncertní řada, jejíž mimořádně kvalitní a posluchačsky objevný program vytváří renomovaná cembalistka, profesorka JAMU Barbara Maria Willi, nabídne také v roce 2013 šest komorních koncertů věnovaných interpretaci staré hudby na historických nástrojích na té nejvyšší profesionální úrovni, a to v celosvětovém měřítku.

Zahájení nového ročníku cyklu proběhne v úterý 19. února a bude opravdu velkolepé: pozvání do Brna přijal legendární všestranný hudebník Paul Angerer a jeho vídeňský soubor Concilium musicum Wien. Na březnovém koncertě se představí tři sehrané mladé dámy, které svá studia staré hudby absolvovaly v Londýně (Adéla Štajnochrová, Hana Fleková) a Paříži (Petra Matějová); ve svém programu zkušeně kombinují známou klasiku s hudebním objevem. 23. dubna bude sál Konventu Milosrdných bratří patřit sametovému barytonu operní hvězdy Romana Janála. Společně s Barbarou Marií Willi posluchačům dokážou, že Beethoven nebyl jen mistrem velkých partitur; jeho písně se mohou směle rovnat proslulým kusům z Mozartova či Haydnova pera. V říjnu příštího roku posluchačům Barbara Maria Willi za přispění virtuózního loutnisty Jana Čižmáře znovu připomene, že cembalo je drnkací nástroj. Listopadový koncert nabídne půvabné kastilské mariánské písně v kongeniálním provedení mladé sopranistky a harfenistky Hany Blažíkové. Závěrečný koncert cyklu bude skutečným hudebním svátkem, který obstará fenomenální cembalista Guido Morini za doprovodu houslového dua.

 

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit v síti Ticketprotal,
PRODEJ PŘEDPLATNÉHO NA ROK 2013 PROBÍHÁ POUZE V KANCELÁŘI POŘÁDAJÍCÍ AGENTURY C.E.M.A.
(tel. 542 213 053, e-mail: Z8AsV-548knJ1~l7VX~mV_528nFsTW7g8)

www.cema-music.com

Konvent Milosrdných bratříKlášter a nemocnice byla vždy centrem, kde se spojovaly myšlenky ducha, medicíny, etika a umění. Dohromady se podporují a slouží k upevnění morálních hodnot naší společnosti.