Koncert mladých a nadaných klavíristů

Koncert mladých a nadaných klavíristů
4. 4. 2013 | připravované akce

Srdečně Vás zveme na klavírní koncert Kingy Várallyay (vítězky Maďarské národní klavírní soutěže a Jana Vojtka (absolutního vítěze mezinárodní soutěže Kaunas sonorum, Litva). Z jejich programu uslyšíte skladby L. v. Beethovena, F. Chopina, B. Smetany, C. Debussyho a dalších.  

Originální koncert mladého klavírního dua nám představí dva úspěšné zástupce dnešní hudební mládeže. Na svých koncertech se V&V (Várallyay&Vojtek) duo snaží zaujmout své posluchače nejen svými technickými dovednostmi na klaviatuře, ale také neobvyklým přednesem a lehkostí atmosféry.

I v sólové kariéře úspěšní mladí klavíristé vám teď přináší společný koncert v Brně.

Koncert V a V dua

Mladé česko-maďarské klavírní duo V&V spolu hraje a vystupuje teprve necelý rok, přesto se mu již podařilo na tak krátký čas dosáhnout ve svém okruhu značného renomé. V momentálně domácí Budapešti již duo vystoupilo jako závěrečný účastník na gala koncertě Budapešťského klavírního salonu, bylo vybráno mezi účastníky klavírního kurzu Rity Wagner a momentálně se kromě série koncertů chystá i na Schubertovu mezinárodní soutěž pro klavírní dua do Jeseníku.

Pod vedením Imre Hargitaiho, jedním z hlavních postav maďarských hudebních učitelských kruhů se učí čtyřruční klavírní hře v nejrůznějších stylových směrech. Diváci budou moci na brněnském koncertě dua 16. 4. 2013 v 19:00 naslechnout do jeho kombinovaně sólového a čtyřručního programu obsahujícího skladby W. A. Mozarta, L. v. Beethovena, F. Chopina, C. Debussyho a dalších. Zvláštností koncertu bude také premiéra Scherzina pro čtyři ruce od Brněnského skladatele Svatopluka Nováka.

 

 

Vstupné: 120 Kč / 60 Kč (děti do 15 let, studenti, důchodci, ZTP)
Prodej vstupenek: hodinu před začátkem koncertu
Pořadatel: Hospitálský řád sv. Jana z Boha - Milosrdných bratří v Brně
www.janvojtek.cz

Konvent Milosrdných bratříKlášter a nemocnice byla vždy centrem, kde se spojovaly myšlenky ducha, medicíny, etika a umění. Dohromady se podporují a slouží k upevnění morálních hodnot naší společnosti.