Možnosti využití

Prostory Sálu Milosrdných bratří nabízejí celou řadu využití. Nejčastěji se v sále konají nejrůznější koncerty počínaje komorními, přes absolventské, sborové až po orchestrální. Sálem zní jak stará klasická hudba, tak i současná; jak duchovní, tak i světská. Krom koncertů jsou v sále pravidelně pořádány sborové soutěže a občas i divadelní představení.

Sál je velice vhodný na pořádání nejrůznějších slavnostních příležitostí. Předávání maturitních vysvědčení, imatrikulace, promoce, promoční hostiny, rodinné výročí. Elegantní prostory zajisté dodají těmto akcím dostatečnou noblesu a podtrhnou jejich slavnostní charakter. Sál poskytne dobré zázemí i při neslavnostních akcích, jako mohou být rodinné či přátelské setkání.

Mezi další možnosti využití nepochybně patří i konání konferencí, kongresů, školení a seminářů. Možnosti sálu nabízejí přizpůsobení se počtu osob, pro které tyto akce budou konány. Při menších počtech je možné využít prostory foyer, kde je možné tyto akce konat až do 50 osob. Sál pak nabízí maximální kapacitu 250 osob pro případ koncertního uspořádání sálu.

Vyhledávaným prostorem je sál pro pořádání firemních večírků. Hlavní sál, foyer, vstupní hala a atrium umožňují poměrně velikou variabilitu využitelnosti a přímo podněcují k nápaditému využití každého koutu.

Zajímavé architektonické řešení sálu, velký prostor, dostatek světla, nejrůznější rozměrné plochy a inventář sálu se stávají vděčným podkladem při focení, natáčení videonahrávek či filmů.

Akustiku ocení zase ti, kteří hledají vhodné prostory pro natáčení CD.

Sál nepochybně poskytne i dobré prostory pro uskutečnění výstavy.

SMB komorní koncerty
SMB orchestrální a sborové koncerty
SMB foyer