Parametry sálu

Sál Milosrdných bratří se nachází v původních barokních prostorách hospitálu dokončených v roce 1753. Hospitálská činnost v něm nepřetržitě byla provozována až do roku 1984, kdy sál musel být z důvodů vážně narušené statiky uzavřen a následně staticky zajištěn. Současná podoba sálu pochází z rekonstrukce z let 1998 – 2003, kdy byly prostory upraveny pro koncertní a společenské účely.

Sál se vyznačuje vynikající akustikou, která je ideální zejména pro pořádání komorních koncertů. Hlavní dominantou sálu tvoří barokní oltář v provedení umělého mramoru s plastickým výjevem kalvárie. Před oltářem se rozprostírá vyvýšené pódium, které je schopno pojmout i větší hudební tělesa.

 

Souhrn parametrů:

Celková pronajímaná plocha (včetně zázemí) činí: 1062 m2.
Bezbariérový přístup (výtah,  WC bez barier).

Obsah:

 

Velký sál

Kapacita 250 míst k sezení, z toho 43 míst se nachází na galerii umístěné v zadní části sálu.

Sál má obdélníkový půdorys. Strop sálu tvoří barokní klenba eliptického profilu.

 • délka 27,5 m (30 m včetně oltáře), šířka 8 m, výška 8,3 m ve vrcholu klenby
 • celková plocha sálu: 245 m2

 

pódium:

 • hloubka 7,5 m, šířka 8 m, výška 0,4 m. Lze využít i výklenek oltáře, kde je pak vzdálenost od hrany pódia 9,2 m.
 • plocha pódia: 70 m2

hlediště:

 • délka 19,9 m, šířka 8 m
 • plocha hlediště: 175 m2

Sál je temperován kombinací tří tepelných zdrojů: podlahové vytápění, vzduchotechnika a radiátory a to na komfortní teplotu odpovídací zaměření prostorů.

Osvětlení sálu je řešeno pomocí světel navržených přímo do tohoto prostoru, tak aby plnily náročné požadavky provozu sálu. Je tvořeno kombinací převážně plynule stmívatelných halogenových světel, úsporných zářivek a vysokotlakých výbojek.

 

Foyer

Foyer vzniklo rozdělením původního velkého sálu. Jeho šířka a výška je tedy stejná jako v sále.

Foyer je možné využít jako respirium, dále jako místo vhodné pro občerstvení a konání rautů. Krom toho je to i velmi vděčný prostor pro konání seminářů, školení, přednášek nebo autorského čtení, kde se očekává nižší počet lidí, kteří by nezaplnili sál. Díky menším prostorům je tu bližší kontakt s posluchači. Vítané jsou tu i menší rodinné akce, kdy počet hostů není vyšší než 40 osob.

 • délka foyer: 15,2 m, šířka 8 m, výška 8,3 m ve vrcholu klenby
 • plocha foyer: 116 m2 (bez plochy schodišť)

Ve foyer dominuje luxusní bar. Zařízení baru je tvořeno barovým pultem a kuchyňskou linkou. Zázemí baru tvoří chodba s přístupem k výtahu a přilehlé schodiště.

Barový pult má vrchní desku z afrického ebenu bez povrchové úpravy (pouze je napuštěna olejem). Čelní desky pultu jsou provedeny ve vysokém lesku. Obsahuje tři chladničky, tři zásuvky a tři odkládací prostory.

Kuchyňská linka z amerického ořechu má skříňky pro uložení nádobí a pracovní desku se dvěma dřezy s bezdotykovými vodovodními bateriemi, povrch pracovní desky je zhotovený z umělého kamene.

 • barový pult: délka 4 m, hloubka 0,75 m

 

Atrium

Jedná se o venkovní prostor, který navazuje na sál a foyer. Atrium má nepravidelný půdorys a je kompletně chráněno vysokými zdmi kláštera a kostela. Je to ideální prostor pro respirium, venkovní posezení u grilu a to hlavně u akcí delšího charakteru – např. svatebních hostin a jiných rodinných akcích, při firemních akcích apod.

 • délka 26,2 m, šířka (střední) 7,8 m,
 • plocha atria: 197 m2

 

Vstupní hala

Vstupní hala se středovým sloupovím a křížovými klenbami, je vybavena šatnou a na jejím konci se nachází toalety. Hala lze využít nejen k welcome drinkům a odkládání svršků, lze tu uspořádat např. raut, rodinné akce apod.

 • délka 28,3 m2, šířka 7,7 m, šířka pole 3,4 m
 • plocha vstupní haly: 220 m2
 • šatna, WC

 

Zázemí pro účinkující

Účinkující mohou využít odděleného vstupu a vlastního zázemí včetně toalet a sprchy. K dispozici jsou dvě uzamykatelné místnosti (šatna 15 m2, zkušebna 38 m2).

 

Parkování

Pro odstavení osobních aut, autobusu či nákladních aut lze využít volných míst v zahradě. Místa jsou kapacitně omezena na 4 osobní auta. V případě, že bude nutné zaparkovat více aut, je nutné se domluvit se správcem sálu, za jakých podmínek bude možné využít vyhrazených parkovacích míst, na kterých běžně není možné parkovat.  Vjezd do zahrady je přes automatickou bránu, která se nachází 30 metrů nalevo od vstupního portálu (je to menší automatická brána uprostřed zdi).

 

Doplňující informace

 • v celém objektu (včetně atria) je přísný zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm.
 • do objektu není povoleno vodit živá zvířata s výjimkou asistenčních psů osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

 

Ke stažení

Konvent Milosrdných bratříKlášter a nemocnice byla vždy centrem, kde se spojovaly myšlenky ducha, medicíny, etika a umění. Dohromady se podporují a slouží k upevnění morálních hodnot naší společnosti.