Kde nás najdete

Sál Milosrdných bratří
Vídeňská 7
639 00 Brno

 

MAPA 
GPS Loc:  49°11'7.0"N, 16°35'44.0"E

Vstup do sálu

Do sálu se vchází z Vídeňské ulice přes historickou vstupní bránu, která se nachází nalevo od kláštera. Touto branou se dostanete do klášterní zahrady, ze které již vstoupíte do prostor sálu.

 

Návaznost na dopravu:

Sál Milosrdných bratří se nachází ve středu města Brna a je dobře přístupný jak z městské veřejné dopravy (nejbližší zastávka se nachází 100 m od objektu), tak i z dálnice, ze které se autem na místo dostanete do 5 minut.

Brněnská MHD:

 • zastávka: Nemocnice Milosrdných bratří
  tramvaje číslo: 2, 5, 6
  noční linka – bus číslo: 91
  (sál se nachází cca 100 m od zastávky směrem do centra města)
 • zastávka: Poříčí
  tramvaje číslo: 2, 5, 6
  autobusy číslo: 44, 84
  noční linka – bus číslo: 91
  (sál se nachází cca 200 m od zastávky směrem z centra města)
 • zastávka: Vojtova
  tramvaj číslo: 8
  noční linka – bus číslo: 90
  (sál se nachází cca 500 m od zastávky - přístup ulicí Polní)

Příjezd autem:

 • Z dálnice D1: Exit 194 - Brno centrum, dále po R52 (ulice Vídeňská) – držte se v levém pruhu, který po 900 m R52 opouští vlevo podjezdem a dál pokračuje přes 4 světelné křižovatky rovně po Vídeňské ulici, až uvidíte po pravé straně věž kostela, která se nachází na samotném začátku ulice Vídeňská (cca 3 km od dálnice).
 • Od Svitav: nejlépe po velkém městském okruhu přes městkou část Žabovřesky a podél výstaviště BVV. Křižovatka Poříčí-Vídeňská, věž kostela je dobře viditelná na protějším břehu řeky Svratky.

Parkování možné v přilehlých ulicích.

Konvent Milosrdných bratříKlášter a nemocnice byla vždy centrem, kde se spojovaly myšlenky ducha, medicíny, etika a umění. Dohromady se podporují a slouží k upevnění morálních hodnot naší společnosti.